365 dni

25 listopada 2019 Marta 0 Comments

Na rynku czytelniczym codziennie pojawia się wiele książek, które dzięki fabule i zawartych w niej tematach głęboko zapadają w pamięci większości osób, które odważyły się po nie sięgnąć. Jedną z takich pozycji jest niewątpliwie “365 dni” Blanki Lipińskiej. Polska wersja kultowej serii o Christianie Greyu w połączeniu z Ojcem Chrzestnym już zaskarbiła sobie serca czytelniczek.

Nieoczekiwany początek namiętnej miłości?

365 dni” to pełna namiętności i tajemniczości opowieść o dwójce kochanków. Laura Biel postanawia wraz ze swoim chłopakiem Martinem i przyjaciółmi wyjechać na wakacje na Sycylię. Wczasy ledwo się rozpoczęły, a już przyniosły bohaterce wielu przeżyć – drugiego dnia pobytu we Włoszech dziewczyna zostaje porwana. Jej porywaczem okazuje się niezwykle przystojny i czarujący Massimo Toricelli – niejedna kobieta dla takiego mężczyzny straciłaby głowę. Włoch jest głową sycylijskiej rodziny mafijnej, który kilka lat wcześniej przeżył swoją własną śmierć. Przez kilkukrotne postrzelenie jego serce na moment przestało bić. To właśnie wtedy przed swoimi oczami zobaczył dziewczynę. Gdy przywrócono go do życia, postanowił, że odnajdzie kobietę, którą zobaczył w ten dzień – Laurę Biel. Massimo stawia porwanej stanowcze warunki – ma 365 dni na to, aby go pokochała i z nim pozostała – w przeciwnym razie jej rodzina znajdzie się w dużym niebezpieczeństwie.

Co prawda, fabuła książki nie jest pierwszą taką historią w środowisku literackim, więc na darmo szukać tutaj oryginalności. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że takie opowieści bardzo często przyciągają żeńską część grona czytelniczego – szczególnie wtedy, gdy jednym z bohaterów jest Włoch o gorącym temperamencie. Ta dwójka bohaterów nie reprezentuje sobą najlepszego wzoru człowieka. Laura uwielbia nosić markowe ubrania oraz pić drogiego szampana. Massimo jest okropnie bogatym władcą, ma charakter przywódczy i najchętniej nie wychodził by z łóżka ze swoją partnerką.

Książka “na jeden wieczór”

Akcja książki toczy się bardzo szybko, co sprawia, że czytelnik ma ochotę pochłonąć ją za jednym razem – następujące po sobie wydarzenia budzą ciekawość, jak dalej potoczy się historia bohaterów. To ten rodzaj opowieści, który zawsze będzie interesował – gatunek romansu połączony z przygodą. “365 dni” jest przepełniona erotyzmem oraz intymnymi scenami, które nie powinny budzić kontrowersji i oburzenia. Jest ich sporo, natomiast nie są przerysowane i zbyt wulgarne – jedynie słownictwo czasami może zaskoczyć, jednak z pewnością dodaje ono książce pikanterii.

Debiut Blanki Lipińskiej z prędkością światła uplasował się na liście bestsellerów – nic dziwnego, bo książki z taką fabułą zazwyczaj budzą wiele emocji i dyskusji. Trzeba jednak przyznać, że historia Massimo i Laury, oprócz miłosnych wątków i erotycznych zawirowań niesie historię pełną zaskakujących wątków i tworzy świat, który kobiety uwielbiają zwiedzać.

Flower obraz autorstwa tirachard - www.freepik.com